Sport i Turystyka

Czym jest spacer w chmurach i dlaczego warto to zobaczyć?

Dolny Śląsk to region obfitujący w atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jedną z najprzyjemniejszych i zarazem najnowszych atrakcji można znaleźć w Świeradowie-Zdroju. O czym mowa?

Niezapomniany, podniebny spacer

Atrakcją dość nową jest spacer w chmurach, który można odbyć właśnie w Świeradowie-Zdroju. Dlaczego wspominamy o tym, że podniebna wyprawa jest swego rodzaju nowością? Aby zachęcić do wycieczki osoby, które znają Dolny Śląsk jak własną kieszeń: to miejsce powstało stosunkowo niedawno, co oznacza że nie każdy jeszcze miał okazję je zobaczyć. A jest na co popatrzeć: spacer w chmurach to unikatowa ścieżka, umożliwiająca spacer w koronach drzew!

Zwieńczenie spaceru w chmurach, czyli punkt widokowy

Cała trasa ma około 850 metrów długości, co oznacza że nie jest to szczególnie długi, jednak z pewnością bardzo malowniczy spacer. Dzięki temu, że trasa nie jest szczególnie stroma, nie jest także wymagająca fizycznie. Na końcu tego niespełna kilometrowego odcinka drewnianej kładki znajduje się zaś wieża widokowa, umiejscowiona na wysokości 62 metrów. 

Przy dobrych warunkach atmosferycznych, z punktu widokowego można zobaczyć naprawdę wiele: między innymi rozpościerający się przed nami Świeradów-Zdrój, a także Góry Izerskie. Możliwość podziwiania takiego widoku daje bardzo wiele satysfakcji i sprawia, że nawet najbardziej zatwardziały przeciwnik górskich wycieczek jest zachwycony.

Dla kogo?

Trasa spaceru w chmurach ma niespełna kilometr, co oznacza że jej pokonanie nie wymaga szczególnie dobrej kondycji. Kładka pnie się w górę powoli i stopniowo, dzięki czemu nie jest szczególnie stroma. To sprawia, że trasa jest odpowiednim wyborem dla osób w każdym wieku: zarówno małych dzieci, jak i osób starszych.

Co więcej, dzięki temu że w górę zmierza się po równej, drewnianej kładce – spacer w chmurach jest odpowiednią opcją również dla osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach, a także dla rodziców z małymi dziećmi przewożonymi w gondolach lub wózkach spacerowych. Łatwa dostępność trasy sprawia, że jest ona świetnym wyborem dla osób w każdym wieku, bez względu na stopień tężyzny fizycznej czy konieczność użycia wózka.

Atrakcje dla małych i dużych

Droga powrotna także może dostarczyć mnóstwo emocji. Możemy oczywiście wybrać się w dół kładką, jednak dla osób szukających emocji świetnym rozwiązaniem będzie… zjazd w dół. Trasa zjeżdżalni ma ponad sto metrów długości, a w dół zjeżdża się na wygodnym materacu. Taki dreszczyk emocji przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale również dorosłym!

Co warto wiedzieć przed wyprawą?

Spacer w chmurach jest ulokowany na zboczu góry Świeradowiec. Można tam dotrzeć pieszo ze Świeradowa-Zdroju lub zaparkować samochód bliżej: również w niewielkiej odległości od atrakcji można znaleźć wiele płatnych parkingów. Kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić, waha się w okolicach 30 złotych za cały dzień, co pozwala na spokojne zapoznanie się z atrakcją, z możliwością stosunkowo niedrogiego zaparkowania pojazdu w okolicy.