Finanse

Gdzie znaleźć oferty franczyzy?

Poszukiwania rozpocznij od zdefiniowania własnych celów. Określ powody, dla których zacząłeś rozważać podjęcie współpracy franczyzowej. Takim powodem może być między innymi chęć bycia swoim własnym szefem, albo chęć lepszego zrównoważenia pracy i rodziny. Być może najbardziej zależy Ci na najlepszym wykorzystaniu własnych umiejętności do budowania własnej wartości i inne podobne czynniki.

Aby znaleźć odpowiednie dla siebie franczyza oferty, zastosuj ustalony sposób działania, nazywany przeważnie procesem odkrywania. Zawiera on osiem etapów, które wykorzystywane są do znalezienia możliwości franczyzy najlepiej pasującej do Twojego zestawu umiejętności, doświadczenia i celów biznesowych.

Poszukiwania rozpocznij od zdefiniowania własnych celów. Określ powody, dla któych zacząłeś rozważać podjęcie współpracy franczyzowej. Takim powodem może być między innymi chęć bycia swoim własnym szefem, albo chęć lepszego zrównoważenia pracy i rodziny. Być może najbardziej zależy Ci na najlepszym wykorzystaniu własnych umiejętności do budowania własnej wartości i inne podobne czynniki. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze franczyzy?

Podczas definiowania własnych celów bądź brutalnie szczery. Nie czas na oszukiwania siebie samego. To jest czas, aby spojrzeć w głąb siebie i zlokalizować swoje prawdziwe pragnienia i potrzeby. Ustalenie celów jest ważnym punktem wyjścia dla Twojego biznesu, inaczej ciężko będzie Ci osiągnąć sukces.

Twoje cele muszą być realistyczne i osiągalne. Zbyt wysoko postawiona poprzeczka to wyzwanie, które jest dobre, ale szybko stracisz zainteresowanie, jeśli Twój cel będzie poza zasięgiem. Ponadto, cele muszą być konkretne i mierzalne. Lepiej ustalić, że za 10 lat chcesz  mieć 20-osobową firmę niż, że chcesz być kiedyś bogaty. Pamiętaj, że cel musi być czymś, czego naprawdę pragniesz. Nikt inny nie może dać ci sensownego celu, tylko ty sam.

Zidentyfikuj wstępną grupę możliwości franczyzy, które spełniają niektóre lub wszystkie twoje kryteria. Dobrze jest mieć co najmniej kilka opcji do porównania. Zbierz oferty kilku franczyz o interesującej Cię tematyce i branży. Zwróć uwagę na te, które cię interesują i takie, które możesz sobie wyobrazić jako wiodące. Wyobraź sobie siebie na miejscu przedsiębiorców prowadzących ten konkretny biznes.

Przed rozpoczęciem poszukiwań (zapewne w pierwszej kolejności zapytasz wujka Google’a i będziesz szukał w Internecie) musisz zawęzić pole oceny –  jaki rodzaj biznesu i zakres inwestycji będą zgodne z Twoim stylem życia. Jeśli potrzebujesz wsparcia kompetentnego doradcy, zdecyduj się na współpracę na przykład z wykwalifikowanym brokerem franczyzy, który pomoże zawęzić pole i rozjaśni proces odkrywania ofert, możliwości i korzyści franczyz. 

Gdzie znaleźć najlepsze oferty?

Większość tego typu brokerów pracuje jednak na prowizji płaconej przez danego franczyzodawcę. Dlatego upewnij się, że ten wybrany przez Ciebie ma uniwersalnie dobre wyniki i doświadczenie w branży franczyzowej. Dobrze dobrany doradca powinien pomóc Ci i doradzić w trakcie bilansu procesu poszukiwania odpowiedniej franczyzy.