Life Style

Gotowy na zimę? Sprawdź, jak się ubrać, żeby nie zmarznąć

Zimą też trzeba dobrze wyglądać, ale jednak kluczową kwestią jest to, żeby nie zmarznąć. Nasza garderoba powinna więc być bardzo dobrze przemyślana i dostosowana zarówno do warunków pogodowych, jak i okoliczności, na jaką ją zakładamy. Jakie wybierać elementy garderoby, aby zimą zapewnić sobie komfort cieplny? Oto kilka ważnych zasad!

Okrycia wierzchnie – płaszcze, 4f kurtki itp. 

Trudno wyobrazić sobie bez nich zimę – w sklepach znajdziemy różnorodny wybór zarówno płaszczy, kurtek, jak i futerek czy kożuszków. Nie wszystkie one jednak równie dobrze sprawdzą się na kapryśną zimę, która może nas wymrozić, wysmagać wiatrem i śniegiem, a także przemoczyć. Niektóre z nich, nawet jeśli wyglądają dość solidnie, to nadają się co najwyżej do pokonywania krótkich odcinków, np. z samochodu do mieszkania, sklepu czy miejsca pracy. W każdym innym przypadku należy dokładnie zapoznać z tym, co może nam zaoferować okrycie wierzchnie, które szczególnie wpadło nam w oko. 

Najlepszą izolację od zmiennych warunków pogodowych dają płaszcze i 4f kurtki, które zostały uszyte z naturalnych materiałów takich jak wełna czy skóra oraz tworzyw syntetycznych wysokiej jakości, które nie tylko zapewniają ochronę przed przemoknięciem, ale również izolują od zimna, wiatru i zapewniają właściwą termoregulację. Ważne są wszystkie trzy warstwy: zewnętrzna, wewnętrzna i zastosowane między nimi wypełnienie. Poza tym 4f kurtki czy płaszcze muszą mieć wygodne fasony, które zapewnią nam swobodę ruchów i umożliwią również założenie pod spód ulubionego swetra czy bluzy. 

Buty na zimę 

Całe szczęście, że w tej kwestii modna nam sprzyja. Nawet jeśli chcemy zachować elegancki outfit, to znajdziemy funkcjonalne obuwie, które będzie nie tylko izolować od zima i zapobiegać wypadkom na śliskim chodniku, ale również dopasujemy je do naszego okrycia wierzchniego, które niekoniecznie jest utrzymane w duchu sportowym. Nawet panie, które preferują kobiece, długie kozaki na obcasie, mogą wybrać ich cieplejszą i stabilniejszą opcję, na przykład z grubszą podeszwą w formie platformy lub trapera i z subtelnym futerkiem przy cholewce. Tak będzie zarówno cieplej, jak i bezpieczniej w zimowych warunkach. 

Dodatki, czyli czapki, szaliki i rękawiczki 

Choć nie zawsze przykładamy do nich dużą wagę, to mają one zdecydowany wpływ na to, czy będzie nam wystarczająco ciepło. Oczywiście warto postawić na dodatki wykonane z naturalnych materiałów, np. skóry lub wełny – nie tylko nie przemokną, ale i ochronią przed zimnem. Dobierzmy je również w taki sposób, aby pasowały do naszej 4f kurtki czy płaszcza – dzięki temu mamy możliwość skomponowania ciekawej i niepowtarzalnej stylizacji. 

A gdyby tak golf?

Duże znaczenie w komforcie cieplnym ma również to, co założymy pod nasze 4f kurtki i inne okrycia wierzchnie. W tym sezonie zdecydowanie warto postawić na golfy, których znajdziemy ogromny wybór w sklepach, lub ewentualnie swetry. Te wykonane z naturalnych materiałów, np. wełny czy alpaki to prawdziwe termofory, więc warto mieć choć jeden na wypadek 20 stopni Celsjusza poniżej zera.