Finanse

Jak otworzyć własny salon tatuażu?

Otworzenie własnego biznesu jest ryzykowne i często wymaga wielkiej odwagi od przyszłego biznesmena. Z drugiej strony jest to marzenie licznej grupy osób, które świadczą usługi osobiste. Mogą one zacząć pracę na własny rachunek i cieszyć się pełnymi zyskami ze swojej działalności. Z drugiej strony jednak, w porównaniu do pracy na etacie muszą one ponosić pełne koszty swojej pracy. Jak znaleźć finansowanie na odtworzenie wymarzonego salonu tatuażu? Jakie procedury trzeba dopełnić, by cieszyć się własnym przedsiębiorstwem?

Źródła finansowania działalności gospodarczej

Do największych bolączek wszystkich osób, które zastanawiają się, czy otworzenie działalności gospodarczej jest dla nich, należy zaliczyć ryzyko finansowe. Inwestycja własnego kapitału, to oczywiście najbezpieczniejsza forma finansowania działalności gospodarczej, jednak prawda jest taka, że często tych środków się po prostu na daną chwilę nie ma. Szczególnie, że powinno się zapewnić sobie płynność finansową na kilka miesięcy. Drugą możliwością finansowania jest pożyczka lub inwestycja środków pozyskanych od rodziny. Niestety wiąże się to z ryzykiem problemów i kłótni. Dlatego czasem lepiej zrezygnować z takiej formy finansowania. Aby otworzyć własny salon tatuażu, można skorzystać z dofinansowania. Zarówno Powiatowe Urzędy Pracy, jak i Agencje Rozwoju Regionalnego mają pulę środków, które przeznaczają na wsparcie młodego biznesu. Wielką zaletą jest to, że zazwyczaj środki są bezzwrotne na zakup wyposażenia. Konieczne trzeba spełnić kryteria danego projektu. Przy odrobinie szczęścia można znaleźć dofinansowanie, które gwarantuje również stypendium, czyli dodatkową wypłatę. Jeśli nie można skorzystać z powyższych form finansowania, a ma się pewność sukcesu salonu tatuażu wystarczy pożyczka gotówkowa online. Jeśli wnosi się już posiadany sprzęt, wiedzę i klientów to źródło finansowania może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Procedury otwarcia własnej działalności gospodarczej

W ciągu minionych lat znacznie uproszczone zostały procedury otwierania działalności gospodarczej w Polsce. Tak zwane jedno okienko pozwala zminimalizować liczbę urzędów, które trzeba odwiedzić w czasie tej drogi. Aktualnie sama rejestracja w CEIDG odbywać może się prze Internet, tak jak późniejsze założenie konta bankowego czy zakup pieczątki. Jeśli szuka się księgowości, również można skorzystać z usług biur rachunkowych pracujących w trybie online. Przy odrobinie zachodu i dołączeniu odpowiednich dokumentów założenie działalności będzie równie łatwe jak pożyczka gotówkowa online. 

Jak sprawić, że salon tatuażu będzie widoczny na rynku?

Najważniejszym, aby uzyskiwać przychody i zyski z działalności jest ściągnięcie klientów. Salon tatuażu doświadczonego pracownika z pewnością przyciągnie stałych klientów. Jednocześnie warto zadbać o promocję w Internecie – prowadzenie strony internetowej czy fanpage w mediach społecznościowych, gdzie pokazywane będą wykonane już tatuaże. Dzięki temu salon zaistnieje w świadomości potencjalnych klientów.