Life Style

Jak prawidłowo dbać o włosy kręcone?

Jeśli po mimo faktu, iż nasza codzienna pielęgnacja włosów jest na najwyższym poziomie obserwujemy u siebie spuszenie, zmatowienie i brak jakichkolwiek pozytywnych efektów dbania o włosy, możliwe jest, że nasze włosy są z natury kręcone. Większość osób traktuje swoje włosy jak proste – m.in. czesząc je na sucho. Po zmianie naszej pielęgnacji możemy zaobserwować u siebie znaczące zmiany.

Czym charakteryzuje się pielęgnacja włosów kręconych? Przede wszystkim włosów kręconych nie należy czesać na sucho. Czeszemy je na mokro, uprzednio pokrywając je odżywką. Zapewnia to dodatkowy poślizg. Tak rozczesane włosy schną naturalnie lub przy pomocy suszarki z dyfuzorem. Oprócz odżywki i maski, typowe kosmetyki do włosów kręconych to żele i stylizatory.

Nawet jeśli wydaje się nam, że nasze włosy są proste, warto wypróbować pielęgnację przeznaczoną do włosów kręconych i falowanych . Taka pielęgnacja włosów ma szansę sprawić, że odkryjemy nasz naturalny typ skrętu, a włosy kręcone nabiorą blasku i zdefiniowanego kształtu.

Dodaj komentarz