Life Style

Najpopularniejsze kosmetyki zero waste dla każdego

Dominacja rynku przez kosmetyki naturalne i ekologiczne, a także rosnąca świadomość konsumencka w kwestii recyklingu odpadów powoduje, że wybór kosmetyków naturalnych i zero waste w polskich drogeriach jest coraz większy. Co więcej, naturalne kosmetyki w niskich cenach można często spotkać w supermarketach czy lokalnych aptekach.

Wśród kosmetyków naturalnych prym wiodą hydrolaty – wody kwiatowe powstałe w wyniku destylacji roślin. Używa się ich nie tylko jako toników, ale również półproduktów do maseczek, np. z glinki. Obok hydrolatów renesans przeżywają oleje – mają wielofunkcyjne zastosowanie i niską cenę. Świadoma pielęgnacja włosów opiera się w dużej mierze na olejach. Te tanie i uniwersalne surowce mogą zostać wykorzystane również w pielęgnacji twarzy, zamiast kremu lub jako jego wzbogacenie.

W dodatku są najczęściej sprzedawane w szklanych opakowaniach. Innym, bardziej zaawansowanym kosmetykiem, który nie wymaga plastikowego opakowania jest szampon w kostce. Swoim składem przypomina zwykły szampon, ale ma formę stałą, tak jak tradycyjne mydła. Kosmetyki w kostce mają dużą szansę wyprzeć swoich poprzedników w żelowej postaci.

Dodaj komentarz