Life Style

O czym należy pamiętać przy zakupie garnituru do ślubu?

Własny ślub z wybranką serca to ważne wydarzenie, które niesie ze sobą zazwyczaj ogrom spraw organizacyjnych i wydatków, które mogą przyprawiać o lekki zawrót głowy. Jedną z nich jest zaplanowanie i zakupienie odpowiedniej garderoby. Nie tylko przyszłe panny młode mają z tym problem – również panom ta sprawa nieco ciąży. Oto kilka kwestii, o których trzeba pamiętać przy wyborze ślubnego outfitu dla pana młodego.

Kiedy zacząć kompletować garderobę na ślub?

Pan młody musi przede wszystkim zakupić odpowiednią koszulę, garnitur ślubny, buty oraz inne dodatki, których zadaniem jest dopełnić stylizację i sprawić, że będzie po prostu idealna. Są to na przykład spinki do mankietów, krawat czy mucha, które powinny ze sobą współgrać. Kiedy w takim razie zacząć kompletować garderobę? Przeglądać ślubne, męskie stylizacje można już nawet rok wcześniej, ale ostateczne zakupy najlepiej pozostawić na 2-3 miesiące przed uroczystością. Dzięki temu unikniemy takich niespodzianek jak za ciasne lub zbyt luźne spodnie – może się zdarzyć, że garnitur zakupiony latem po roku zupełnie na nas nie pasuje. Poza tym mamy pewność, że ubranie jest zgodne z aktualną modą. 

Garnitur ślubny i suknia panny młodej – para idealna 

Ślubny outfit zarówno panny młodej, jak i pana młodego powinien ze sobą współgrać pod względem kolorystycznym. Istnieje zasada, że śnieżnobiała suknia najlepiej pasuje do ciemnych garniturów, np. w kolorze czarnym, granatowym lub grafitowym, natomiast odcienie kości słoniowej, beże i ecru świetnie wyglądają w połączeniu z garniturem w odcieniach brązu. Warto o tym pamiętać i podpytać narzeczoną, w jakim kolorze będzie mieć suknię – w ten sposób unikniemy dysonansów i stworzymy stylizację idealną, a to przełoży się na całokształt uroczystości.  

Co nam w duszy gra, czyli uroczystość ślubna w dobrym stylu

Dopasowanie kreacji ślubnej męskiej i damskiej pod względem kolorystycznym nie jest jedyną ważną sprawą – pod lupę trzeba także wziąć oprawę całej ceremonii ślubnej i wesela, a dokładnie styl, w jakim są one planowane. Młode pary różnie podchodzą do tych kwestii – wszystko zależy od tego, co im w duszy gra, a każdy pomysł wymaga odpowiedniej oprawy dopiętej na ostatni guzik. Może okazać się, że tradycyjny garnitur  trzeba będzie wymienić na surdut lub smoking – należy to dokładnie wcześniej ustalić, aby uniknąć ponownych, zbędnych zakupów. 

Dobrej jakości materiały 

Co prawda na ślubie większość spojrzeń skierowanych jest na pannę młodą, ale to nie znaczy, że outfit pana młodego nie zostanie niezauważony. Każdy garnitur ślubny powinien być dopasowany idealnie do sylwetki i odznaczać się dobrej jakości materiałami – to daje gwarancję, że nie wygniecie się w trakcie uroczystości i nie będziemy się w nim czuć jak w ukropie. Warto także pamiętać, że garnitur ślubny uszyty z błyszczących materiałów to prawdziwe wyzwanie nawet dla profesjonalnego fotografa – jeśli nie chcemy przykrych niespodzianek na pamiątkowych zdjęciach, to zdecydowanie lepiej wybrać naturalne i matowe tkaniny.