Life Style

Paznokcie na lato – jakie są trendy w tym sezonie?

Jakie paznokcie na lato? Które stylizacje są najmodniejsze? Poznaj nasze wyjątkowe propozycje na wyjątkowe paznokcie na lato 2022!

Paznokcie na lato

Moda takie dziwne „coś”, które może przybierać niemal dowolny formę. Raz nas zaskakuje niemal z dnia na dzień, innym razem szokuje, a czasem króluje przez lata w niemal niezmienionym kształcie. Wszystko to sprawia, że czasem trudno za nią nadążyć, a tego chciałaby przecież prawie każda kobieta. Wraz z przyjściem lata bardziej niż do tej pory chcemy wyglądać pięknie i atrakcyjnie, a niezwykle ważnym dodatkiem do każdej stylizacji są przecież nasze paznokcie. Cudowny manicure możesz zrobić w salonie kosmetycznym, to jednak wiąże się z wysokimi kosztami oraz częstymi wizytami. Dlatego też coraz więcej kobiet decyduje się na kuszącą alternatywę w postaci manicure wykonanego własnoręcznie w domowym zaciszu. Potrzebujesz do tego jedynie odrobiny sprzętu oraz własnych chęci. Już po kilku podejściach nabędziesz najważniejsze umiejętności. Bez względu na to, w jaki sposób dążysz do pięknych stylizacji paznokci, warto wiedzieć, co „w trawie piszczy” – czyli jaka moda króluje tego lata. Paznokcie na lato to przede wszystkim dużo swobody i inwencji, cały ogrom możliwości pokazania siebie na różne sposoby, dzięki czemu wyrazisz siebie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Prawda, że interesujące…?

Sprawdzone propozycje na paznokcie na lato

Jeśli szukasz inspiracji na paznokcie na lato, możesz być zaskoczona, jak wiele możliwości stoi przed tobą otworem. Na pierwszy ogień idą tzw. swirl nails – to manicure, który polega na malowaniu na paznokciach falowanych kształtów lub linii. Wykonuje się go na bezbarwnej płytce, dzięki czemu możesz osiągnąć wspaniały efekt w postaci negative space. Wzór tego typu świetnie wygląda również na jasnym lakierze. Jeśli lubisz pastelowe odcienie, za ich pomocą możesz je znakomicie połączyć lub dodać odrobinę neonów. A co powiesz na pomalowanie każdego paznokcia w innym kolorze? Pastelowe odcienie to też sposobność na stylizację paznokci w kolorze matchy, podobnie wygląda to też w innych zieleniach. W ostatnim czasie zyskały one duże grono zwolenniczek. Może wolisz odcień pistacji? To intensywniejsza i bardziej nasycona zieleń, kolor szałwiowy to natomiast esencja elegancji.

Skoro jesteśmy przy stylizacjach paznokci na lato, nie można zapomnieć o wzorze kwiatowym. To motyw wiecznie żywy i modny zawsze, ale o tej porze roku sprawdzi się najlepiej. Największą popularnością cieszą się paznokcie w drobne kwiatki w jasnych odcieniach lub kolorach pastelowych. Pamiętaj, że takie wzory najlepiej robić na naturalnej płytce lub na jasnych lakierach do paznokci. Nieco subtelniejszą, lecz również bardzo ciekawą alternatywą, są paznokcie liliowe. Świetnie prezentują się szczególnie z gradientem, czyli przejściem jednego odcienia w drugi. Nieco zbliżony efekt zapewniają też paznokcie ombre. Lato to ogrom stylizacji do wyboru – tylko od ciebie zależy, czym zaskoczysz w tym sezonie!