Zdrowie i Uroda

Podpaski dla mężczyzn – jak wyglądają i kiedy je stosować?

Czym są podpaski do mężczyzn i kiedy należy je stosować? W jaki sposób je zakładać? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Kiedy stosować podpaski dla mężczyzn?

Wkładki i podpaski dla mężczyzn to specjalistyczne wyroby chłonne, które przeznaczone są dla panów cierpiących na dolegliwości ze strony układu moczowego, jak np. nietrzymanie moczu. Artykuły tego typu często zalecane są panom ceniącym sobie aktywny tryb życia, gdyż podpaski dla mężczyzn nie tylko zapewniają ochronę przed wilgocią, ale również dyskrecję w stosunku do problemu nietrzymania moczu. Należy w tym miejscu podkreślić, że dolegliwość ta nie tylko jest bardzo wstydliwa i kłopotliwa, ale właśnie szczególnie mężczyznom sprawia wiele trudności związanych z zaakceptowaniem jej i przystosowaniem się do życia z nią w taki sposób jak dawniej. A to właśnie podpaski dla mężczyzn pozwalają cieszyć się codziennymi czynnościami, prowadzić życie towarzyskie czy zawodowe oraz uprawiać ulubioną formę rekreacji. Podpaski dla mężczyzn przeznaczone są dla panów cierpiących na kropelkowe, lekkie i średnie nietrzymanie moczu. Warto dodać, że to właśnie te typy inkontynencji występują najczęściej.

Podpaski dla mężczyzn – jak wyglądają?

Podpaski na nietrzymanie moczu dla mężczyzn wyglądają bardzo podobnie jak zwykłe wkładki czy podpaski higieniczne dla kobiet. Bardzo zbliżony jest przede wszystkim sposób zakładania – podpaski mają po prostu przylegać do bielizny. Podstawowa różnica podpasek w stosunku do wkładek polega na tym, że podpaski dla mężczyzn są znacznie bardziej chłonne. Właśnie dlatego tak dobrze pomagają w zabezpieczeniu przed wilgocią i nieprzyjemnym zapachem moczu. Zazwyczaj dostępne są dwa kształty. Pierwszy przypomina ochraniacz bokserski – jest szeroki przy pośladkach i zwęża się ku przodowi. Takie produkty przeznaczone są dla panów z kropelkowym nietrzymaniem moczu. Przy intensywniejszym nietrzymaniu moczu kształt podpasek jest bardziej zwinięty, by w ten sposób zabezpieczać przed wyciekiem. Zarówno pierwszy typ, jak i drugi mają osłonki boczne, które w jeszcze większej mierze zapewniają ochronę przed wilgocią.

W jaki sposób zakładać podpaski dla mężczyzn?

Zakładanie podpasek na nietrzymanie moczu jest bardzo proste i nie powinno sprawiać żadnych problemów nawet za pierwszym razem. Wystarczy wsunąć ją pod bieliznę i przykleić od wewnętrznej strony. Musisz jednak pamiętać, że taki produkt przeznaczony jest jedynie do slipów, przy luźnych bokserkach zupełnie nie spełni swojego zadania. Niektóre podpaski o większej powierzchni należy najpierw uformować w kształt łódki, aby dokładnie przylegały do bielizny. Nie można zapominać, że zależnie od stopnia nietrzymania moczu dostępne są również inne produkty pomocnicze, które pozwolą Ci zachować komfort osobisty w każdej sytuacji. A przecież nikogo nie trzeba przekonywać, jak bardzo jest to ważne. Podpaski dla mężczyzn to żaden wstyd – to pomoc przy kłopotliwym problemie, który może prędzej czy później dopaść każdego z nas!