Sport i Turystyka

Pomorskie skarby: Jar Raduni

Pomorze to wyjątkowy skrawek Polski, na terenie którego nikt z nas nie będzie mógł narzekać na nudę. Kto w czasie wycieczki po tej części kraju będzie chciał miło spędzić wolny czas w pięknej scenerii, ten powinien zainteresować się okolicami miejscowości Babi Dół. To właśnie tu czeka jedno z najpiękniejszych miejsc na terenie Pomorza.

To Jar Raduni, któremu z pewnością warto poświęcić swój czas. Kto odwiedzi to miejsce, ten będzie mógł nacieszyć się wspaniałymi widokami na przełomowy odcinek rzeki Raduni. Przepływa ona przez głęboki jar, którego wysokość w niektórych miejscach dochodzi prawie do 50 m. Taki widok robi wrażenie, a spacer w takiej scenerii może się na długo zapisać w pamięci każdego z nas.

To miejsce to nie tylko piękne widoki, ale i bogata szata roślinna. By ochronić to miejsce, objęto je ochroną jako rezerwat przyrody. By turyści mogli odkrywać jego walory, wytyczono tu ścieżkę turystyczną, której pokonanie stanie się wspaniałą przygodą dla każdego miłośnika aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Dodaj komentarz