Sport i Turystyka

Spotkania z dinozaurami: Krasiejów

Krasiejów to jedno z tych miejsc, w których nauka i dobra zabawa świetnie się ze sobą łączą. Tutejszy park rozrywki to idealny cel familijnej wycieczki oraz miejsce, któremu bardzo chętnie poświęcają swój czas miłośnicy prehistorycznych gadów. Co warto wiedzieć o tym miejscu? Jakie atrakcje sprawiły, że ta niewielka miejscowość w województwie opolskim stała się znana w całym kraju?


Krasiejów to muzeum paleontologiczne oraz park rozrywki w jednym. To jednocześnie ważne stanowisko, na terenie którego badaczom udało się znaleźć wiele szczątków fauny z późnego triasu. Wykopaliska paleontologiczne prowadzone są tu od lat 90-tych XX wieku, a dzięki znalezionym tu materiałom, naukowcy mogli zdobyć wiele cennych informacji na temat prehistorycznych gadów.

Dziś w Krasiejowie każdy z nas może poszerzyć swą wiedzę na ten temat, a jednocześnie – miło spędzić czas na udanej zabawie w wyjątkowej scenerii. Tu każdy znajdzie dla siebie moc atrakcji, nic więc dziwnego, że Krasiejów odgrywa coraz ważniejszą rolę na turystycznej mapie województwa opolskiego.

Dodaj komentarz