Dom i ogród

Zalety posiadania roślin doniczkowych

Pandemia i związany z nią lockdown sprawiła, że więcej czasu spędziliśmy w domu. W efekcie tego zatęskniliśmy za posiadaniem własnej dżungli i większej ilości zieleni w swoim otoczeniu. Do tego służą rośliny doniczkowe. Jakie są zalety posiadania kwiatów w domu? W procesie fotosyntezy pobierają dwutlenek węgla i wytwarzają życiodajny tlen. W tym samym procesie rośliny doniczkowe produkują wodę, która poprawia mikroklimat i zwiększa wilgotność w otoczeniu.

Wpływają też pozytywnie na jonizację powietrza – neutralizują wytwarzane przez sprzęt elektroniczny jony dodatnie, co znacząco poprawa nasze samopoczucie. Miłośnikom kotów może spodoba się to, że niektóre rośliny doniczkowe są chętnie zjadane przez mruczki co pomaga im oczyszczać przewód pokarmowy z sierści. Należy tylko uważać czy nasze rośliny doniczkowe nie są dla nich trujące.

Na koniec powód dla którego tak naprawdę kupujemy kwiaty- poprawiają estetykę naszych mieszkań, są piękną ozodobą umożlwiającą kontakt z otoczeniem. Dla części osób rośliny doniczkowe to także wspaniałe hobby.

Dodaj komentarz